Linki - czyli gdzie warto zajrzeć

Ważne! Za opis i aktualność linku bierze odpowiedzialność właściciel danej strony. Raz na kwartał kasuję linki prowadzące donikąd. Linki umieszczam na zasadzie wymiany z możliwym odstępstwem dla stron o wysokiej jakości merytorycznej.

Strony, gdzie ktoś kręci Kostką

 

rcube.pl
Ciekawy i przyjemny kurs układania kostki - dla początkujących i zaawansowanych układaczy. Szczegółowe opisy, czytelne zdjęcia, pomocne algorytmy i to wszystko w jednym miejscu

kostka-rubika.krzysiek.net.pl
Jako danie główne autor proponuje 5 kroków na ułożenie kostki - na deser całkiem niezłe tapety dla zakręconych :)

kostkarubika.org
Ten serwis to obowiązkowa pozycja dla każdego kto chciałby układać kostkę licząc czas w sekundach oraz idealne miejsce by pochwalić się swoją szybkością układania. Ten serwis to również kopalnia wiedzy o tym jak dbać o swoją kostkę. Znajdziesz tu więc miedzy innymi info o czyszczeniu kostki oraz jej smarowaniu. Polecam!

www.kostka-rubika.web.iq.pl
Kurs układania kostek logicznych 3x3, 4x4 i 5x5 z obszernymi opisami oraz szczegółowymi rysunkami.

kociemba.org (po angielsku)
Strona Herberta Kociemby gdzie znajdziesz świetny programik Cube Explorer. Ściągnij go, uruchom, a w ciągu kilku chwil sprawdzisz czy układ kosteczek pozwoli Ci zobaczyć wszystkie ściany ułożone. Oprócz tego... hmm... jest tam kilka innych przydatnych funkcji :-) Polecam!

www.rubiks.com (po angielsku)
Oficjalny serwis, w którym znajdziesz prawie wszystko o kostce oraz o innych tego typu produktach. Do najważniejszych jego części należy wirtualny sklep, pokój gier on-line, dział linki, oficjalne kolory kostki oraz co najważniejsze możliwość sprawdzenia się w układaniu wirtualnej kostki. Sprawdź o ilu rzeczach nie napisałem :-)

 

Sklepy z Kostkami - inne niż Allegro :)

www.strefa-kostek.pl
Sklep internetowy z największym wyborem kostek w Polsce. Znajdziesz tu kostki na których układają najlepsi speedcuberzy na świecie!

www.kostkirubika.pl
Internetowy sklep oferujący kostki i akcesoria zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z układaniem. W ofercie kostki w rozmiarze 3x3 - idealnym do tego kursu, ale kupisz również odmiany 2x2,4x4,5x5 i większe. Także tutaj zamówisz smar do kostki, który idealnie zastąpi krem do rąk i inne mazidła ;)

www.terazgry.pl
Teraz... tak właśnie teraz jest idealny moment by odwiedzić ten serwis! W sprzedaży kostki rubika, gry planszowe, zręcznościowe, rodzinne, fantasy, puzzle, karty, gry RPG, łamigłówki, talie do pokera oraz żetony pokerowe. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie i dla swojego dziecka. Koniec z nudnymi grami, koniec nieciekawych zabaw. Napisz, zadzwoń - w razie problemów z wyborem zawsze doradzą wskazując grę idealna dla Ciebie! Co ważne, nie musisz czekać na przesyłkę: produkty można odebrać osobiście w Koninie i Poznaniu.

 

Inne strony, wokół których warto się zakręcić

www.rajubikes.pl
Chociaż to nie strona o kostce, to też się kręci. Kręci się na dwóch kółkach wokół wszystkiego co ma związek z rowerem. Chcesz kupić lub złożyć rower i nie wiesz co wybrać? Chcesz dobrać sprzęt do swojego wehikułu a nie masz o tym pojęcia? A może potrzebujesz trasy na weekendowy wypad za miasto? Wszystko to i wiele innych rzeczy znajdziesz właśnie na tej stronie. Autor serwisu jest kompletnie zakręcony na punkcie rowerów, co przekłada się na ogromną wiedzę i pełen profesjonalizm! Jeśli czegoś w kwestii dwuśladów nie ma na tej stronie, to znaczy że to nie istnieje! Polecam!

Copyright by KostkaRubika.info 2003-2013. Wszystkie prawa zastrzeżone. Grafika i treść - Rubikman, Layout - Bartosz Grabowski