Księga Zakręconych Gości

Tutaj możesz:

  • pochwalić się ułożeniem kostki dzięki temu kursowi,
  • zachęcić innych do wytrwałości,
  • wyrazić opinię o kursie,
  • opisać swoją przygodę z ukladaniem kostki Rubika,
  • lub po prostu sprawdzić czy komuś udało się ułożyć czytając moje porady*

Zachęcam do wpisu i dziękuję za wszystkie komentarze.

*Najciekawsze wpisy prezentowane są losowo na stronie głównej.

**Zastrzegam sobie prawo kasowania wpisów chamskich, czysto reklamowych, niezwiązanych z tematyką kostki i/lub kursu, zawierających wulgaryzmy, linki do stron pornograficznych, rasistowskich itp. oraz tych wpisów, które obrażają mnie lub innych rubikomaniaków.  Mimo wolności słowa kasować będę także te wpisy z oceną negatywną przy których nie będzie ważnego adresu e-mail. Dla pełnej jasności patrz również dział FAQ.

 

Dodaj nowy wpis
Imię:
Email:
Miasto:
Treść wpisu:

#1992 / 2016-12-02 13:00 / Michał /
Rewelacja :)
#1991 / 2016-11-30 12:00 / Sebastian / Jastrzębie-Zdrój
Witam.

Zanim trafiłem na ten kurs przejrzałem sporo stron poświęconych układaniu kostki Rubika zarówno tych gdzie pokazuje jak ją ułożyć jak i te gdzie autor o tym pisze. Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu :-[[[ te pierwsze zawsze prezentowały popisy niedoszłych „mistrzów” którzy popisywali się swoją „szybkością”.

Z kolei strony w formie pisemnej były mało czytelne, albo opisy były trudne do zrozumienia, albo rysunki mało wyraźne. Nigdzie nie spotkałem tak wspaniale zgranych tych dwóch elementów jak w tym kursie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz z opisu (w co szczerze wątpię) to rysunek na pewno ci pomoże.

Wielką zaletą tego kursu jest to że początkujący układacz kostki taki jak Ja do niedawna nie pozostaje sam i od samego początku może liczyć na pomoc autora. Poczynając od wyjaśnienia gdzie przód a gdzie tył ;-) przez sposób określenia koloru ścianki aż po informacje jak ułożyć każdy poziom by dotrzeć aż do samego końca :-)

Nigdzie w żadnym kursie poz tym nie spotkałem jeszcze jednego bardzo ważnego elementu tego kursu. Ciekawe czy ktoś z Was zgadnie o czym myślę? Ci co postawili na dowcipy / relaks mieli rację. Bezowocne próby samodzielnego ułożenia kostki na pewno u wielu wywołują nerwy a przynajmniej frustrację.
Kiedy więc czytamy ponownie opis danego fragmentu kursu w celu zlokalizowania błędu który popełniamy i trafiamy na coś takiego - „Najważniejsze w tej części kursu jest zrozumienie co, gdzie, kiedy, kto i z kim... i nie chodzi mi tu bynajmniej o romanse sąsiadów z naprzeciwka, ale o elementy dolnej ściany.” - lub takiego - „Na szczęście jest ich tylko 4, więc nie powinno Ci to zająć więcej niż kilka sekund. No chyba, że jesteś daltonistą, to zrobisz to jeszcze szybciej :)” - to nie sposób się nie zaśmiać lub co najmniej uśmiechnąć. Chociaż co niektóre wpisy są „zbyt intymne” ;-)) jak chociażby ten - „Ruchy lewo-prawo to jedność - tak jak moje skarpetki i gaz, który się z nich ulatnia.” - to nie sposób nie przyznać że bez nich wszystkich kurs nie byłby tak wspaniały. Bo dają tą jakże potrzebną chwile wytchnienia / relaksu przy ciężkiej harówce nad kostką ;-).

Na zakończenie pragnę bardzo podziękować autorowi kursu za stworzenie arcydzieła i z głębi serca polecić ten kurs wszystkim a zwłaszcza początkującym oraz zapewnić że zawsze będę go wszystkim polecał (znajomi już o nim wiedzą).

Pozdrawiam wszystkich Sebastian.
#1990 / 2016-11-28 09:42 / Balkon / Wroclaw
Witam, przykro mi, że nie mogę podać linka na youtuba. Dlatego proszę włączyć swoją wyobraźnię i odtworzyć w głowie ścieżkę dźwiękową z jakiegoś horroru:
Cisza... 23.30, gdzieś ze strony pokoju dziecięcego, bardzo cicho przygłuszonym dziecięcym dźwiękiem spod kołdry (to ptzecież jest horror), donosi się:
...da.. ól ... hania... ..óra..
Ostrożnie otwierasz drzwi i podchodzisz bliżej, dalej nic nie rozumiesz:
...nda... ól.. alnia...
Na łóżku, gdzie oczekiwałeś zobaczyć swoje spokojnie śpiące dziecko widzisz górkę z kołdry.. Ostrożnie, żeby nie nastraszyć dziecka zdejmujesz kołdrę, i wreszcie rozumiesz o co chodzi:
TWÓJ 4 LETNI (!) SYN, PRZYŚWIECAJĄC SOBIE LATARKĄ, KRĘCI KOSTKĘ RUBIKA, I JAK ZAKLĘCIE POWTARZA - KLOCEK DO POCZEKALNI, WINDA W DÓL, KLOCEK WSIADA DO WINDY, WINDA W GÓRĘ.
Koniec...
#1989 / 2016-11-27 15:31 / Czips / Gdynia
Super poradnik, dziękuję za jego przygotowanie. Po paru latach przerwy znów jestem w stanie ułożyć kostkę :-)
#1988 / 2016-11-25 21:00 / Kuba / Poznań
Cześć !
Zacznę od tego, że kiedyś za dzieciaka dostałem swoją kostkę Rubika. Obok tabletu tamtych czasów (elektorniczny Tetris i gry 999 in 1), była to moja ulubiona zabawka, choć nigdy nie potrafiłem ułożyć więcej niż jednej ściany ;) Dosłownie 2 dni temu, w "chińskim markecie" znalazłem kostkę za "piątaka" i postanowiłem, że spełnię swoje dziecięce marzenie i nauczę się układać kostkę w całości. Dzisiaj, po dwóch dniach, dzięki tej stronie nauczyłem się układać bezproblemowo kostkę - oczywiście nie bez błędów, ale to dopiero początek, bo nie zamierzam spocząć na laurach ;) Aktualny czas to 6:33 min, tak więc polecam każdemu i radzę się nie poddawać, bo satysfakcja jest niesamowita ! Autorowi dziękuję za kurs i pozdrawiam serdecznie :)
#1987 / 2016-11-24 21:49 / Ania / Sosnówka koło Karpacza
Fantastyczny kurs ! 30 lat temu umiałam układać 2 ścianki i nigdy nie dałam rady ogarnąć całej. I właściwie to dobrze, że porzuciłam to kiedyś, bo pewnie szybciej nabawiłam bym się reumatyzmu niż ułożyła całą kostkę swoją metodą. Ten jasny i czytelny kurs sprawił, że układam teraz całą kostkę bez zaglądania do lekcji. Oczywiście błędy, potknięcia i wypadnięcie kosteczki miały miejsce ale instrukcje zawarte w tym kursie rozwiały moje wątpliwości. Bardzo dziękuje Autorowi i polecam wszystkim.
#1986 / 2016-11-20 16:30 / Bożena / Grodków
Po trzydziestu pięciu latach chciałam znowu układać kostkę Rubika,ale nie pamiętałam oczywiście połowy ruchów,gdy znalazłam tę stronę to było jak wybawienie.Po tym kursie za każdym
razem układam kostkę,czasem trwa to dłużej a czasem krócej.Dzięki piękne.Polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym
#1985 / 2016-11-18 11:19 / Sandra / Włocławek
Świetny kurs! Zawsze chciałam się nauczyć układać kostkę Rubika i w końcu się udało. Teraz trzeba tylko potrenować, by nie czytać non stop instrukcji. Dziękuję bardzo i polecam ten kurs wszystkim niezdecydowanym! Pozdrawiam. :)
#1984 / 2016-11-15 20:17 / Darek / Warszawa
Wielkie podziękowania dla AUTORA tego świetnego kursu. Kiedyś podczas układania Kostki Rubika wydawało mi się, że to nie ma sensu i nigdy mi się to nie uda. Jednak w ostatnim czasie przypadkowo trafiłem na ten kurs, dzięki któremu z łatwością przyswoiłem umiejętność układania Kostki Rubika, może z kilkoma małymi potknięciami, ale gdy jest się cierpliwym, WSZYSTKO się udaje. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla Autora poradnika. Polecam wszystkim!
#1983 / 2016-11-15 18:20 / Kasia / Białystok
Świetne. Kostkę ułożyłam w 2 godz. Super kurs wszystko wyjaśnione . Fajnie że jest też pokazane jak ułożyć jakiś wzorek z już ułożonej kostki. DZIĘKUJĘ :)
#1982 / 2016-11-13 22:24 / Piotr / Sosnowiec
Kurs pierwsza klasa. Dwa dni i mam opanowane układanie kostki. Kurs jest przejrzysty i łatwy w przyswajaniu. Podziękowanie dla Autora. Pozdrawiam.
#1981 / 2016-11-12 18:31 / Monika / Prusice
Raz ułożyłam , pomyślałam łatwe z Twoją pomocą a tu drugi raz nie wychodzi ...hymmmmm walczę dalej, muszę to ogarnąć.
#1980 / 2016-11-11 23:30 / Sebastian / Poznań
Doskonały kurs, ułożenie według instrukcji zajmuje kilka minut, ale co najważniejsze bardzo szybko widać po co się te ruchy wykonuje. Mój pięcioletni syn umie już ułożyć jedną ścianę, zobaczymy czy zainteresuje się kolejnymi. Pozdrawiam :)
#1979 / 2016-11-11 16:45 / Aneta / Dębica
Kiedyś umiałam układać kostkę, ale teraz pamiętałam tylko do momentu litery T. Teraz mój syn już do tego dorósł i dzięki kursowi mogę mu pokazać, że kostkę da się ułożyć:)
#1978 / 2016-11-11 12:50 / Wiktoria / Ząbki
Super! :D Teraz po kursie idę przyszpanować kolegom w klasie!! B)
#1977 / 2016-11-08 22:57 / Barti / Skarżysko-Kamienna
Genialnie to wszystko jest opracowane. Podziwiam autora i dziękuję za kurs. Teraz uczę synka
#1976 / 2016-10-29 17:17 / Karol / Nakło Śląskie
Dziękuję Ci bardzo za ten kurs ! Tyle lat marzylem by ułożyć kostkę i w końcu się udało:)
#1975 / 2016-10-28 23:46 / Łukasz / Kraków
kurs przygotowany w sposób zabawny i przystępny, a dodatkowo sukces murowany w ułożeniu kostki:)
Pozdrawiam!
#1974 / 2016-10-27 22:25 / Michał / Łódź
Od zawsze kostka rubika to była dla mnie czarna magia. Ci ludzie z niewyobrażalną wprawą wprawiali w ruch ściany tego magicznego sześcianu. Pewnego razu przyszła mi do głowy myśl, by ułożyć ów sześcian. Znalazłem ten kurs. Jak dotąd tylko raz ułożyłem kostkę, ale wierzę że nabiorę wprawy w przyszłości. Ta myśl jest ze mną tak związana jak smród nóg autora z jego skarpetkami. DZIĘKUJĘ!!!
#1973 / 2016-10-26 17:06 / Kinga / Tychy
Super kurs! Wytłumaczone świetnym, prostym językiem, idealnie dla początkujących. Dziękuję!:)
< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 (...) 103 Następna >
Copyright by KostkaRubika.info 2003-2013. Wszystkie prawa zastrzeżone. Grafika i treść - Rubikman, Layout - Bartosz Grabowski